Skup szkła tłuczonego


Tłuczone szkło poszukiwane
Sortowanie odpadów nie jest dla nas niczym nadzwyczajnym. Poza obowiązującymi przepisami prawa dbałość o środowisko i o ekologię powoli zaczyna wchodzić Polakom w krew. Niewielu z nas jednak wie, że nie musimy się ograniczać do wyrzucania surowców wtórnych do oznaczonych kontenerów. Możemy je także bez problemu sprzedać. Na przykład szkło i szkło tłuczone chętnie przyjmie skup tłuczonego szkła.

Potłuczone, ale nie bezużyteczne
Skup tłuczonego szkła przyjmuje wszelkie rodzaje stłuczki – czy to potłuczone butelki, czy szyby, czy inne szklane odpady. Szkło tłuczone to także na przykład uszkodzone szyby samochodowe. W przypadku chęci sprzedaży dużej ilości surowca, skup może nawet odebrać szkło tłuczone bezpośrednio od klienta. Jeśli chodzi o szkło tłuczone, cena w skupie nie jest może wygórowana, ale nawet niewielkie kwoty ze sprzedaży małej ilości surowców wtórnych są lepsze niż samo wrzucenie ich do kontenera.

Nowe życie stłuczki szklanej
Szkło to bardzo wdzięczny w recyklingu materiał. Dzięki procesowi przetapiania, ten sam materiał można użyć niemal nieskończoną ilość razy. Szkło po przetopieniu nie traci żadnej ze swoich właściwości, jego jakość również nie ulega pogorszeniu. Nie ma znaczenia czy szkło tłuczone do recyklingu jest bezbarwne czy kolorowe – każde z nich nadaje się do powtórnego użycia. Warto wiedzieć, że tzw. szkło opakowaniowe ma odrobinę inny skład chemiczny niż szyby czy lustra, dlatego nie można ich wrzucać do jednego kontenera. Dlatego tym lepszym rozwiązaniem jest oddanie surowca na skup tłuczonego szkła, gdzie fachowcy rozdzielą je na właściwe gatunki a Dzięki za wszystko temu całość zostanie oddana do recyklingu. Jeszcze niedawno oddawanie surowców wtórnych do skupu było źle widziane jako objaw desperacji finansowej. Dzisiaj to się zmieniło. Przykładanie wagi do sortowania odpadów znacząco wpływa na nasze środowisko świadczy o naszej świadomości ekologicznej. Nie zaniedbujmy tego, gdyż w taki prosty sposób możemy zadbać o środowisko w którym żyjemy a jednocześnie zasilić swój portfel.