Skup butelek


Segreguj i zarabiaj
Coraz większą wagę przykładamy do segregacji odpadów i coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii ekologii i ilości produkowanych śmieci. Ponadto, prawo nakłada na nas obowiązek sortowania odpadów, dzięki czemu nasze środowisko ma się coraz lepiej. Warto pójść o krok dalej i zamiast wyrzucać zużyte opakowania szklane do oznaczonych pojemników, oddawać je do skupu.

Ekologicznie i ekonomicznie
Niemal każdy z nas w dzisiejszych czasach sortuje odpady. Warto wykorzystać to, co już robimy, by podreperować domowy budżet. Skup butelek przyjmuje zużyte opakowanie szklane, które normalnie wyrzucilibyśmy na śmietnik. Często są to opakowania, za które zapłaciliśmy w sklepie kaucję a nie możemy jej odzyskać z powodu zawieruszenia paragonu lub zasady w sklepie, która pozwala zostawiać butelki tylko na wymianę. Często też zdarza się, że sklepy w ogóle nie chcą przyjmować butelek, ponieważ nie mają miejsca na ich przechowywanie. Takie butelki i inne opakowania często zbieramy domach aż zaczynają się piętrzyć i niepotrzebnie zajmować miejsce. A wystarczy je spakować i zanieść do skupu, gdzie nie tylko się ich pozbędziemy, ale jeszcze na tym zarobimy.

Drugie życie używanych butelek
Butelka oddana do skupu, jeśli jest cała, z całą pewnością trafi do powtórnego użytku. Używane butelki są skupowane przez browary i rozlewnie, ponieważ są tańsze od tych prosto z huty a ich użycie jest bardziej ekologiczne. Butelki są dokładnie myte, usuwa się z nich etykiety, nakleja nowe oraz na nowo napełnia zawartością. Statystycznie, jedna butelka jest używana nawet 12 razy! W erze jednorazowych, szkodliwych butelek plastikowych nie można nie docenić pro-ekologicznych walorów takiego rozwiązania. Ponadto, używanie tańszych butelek obniża koszty produkcji, więc finalnie klient może liczyć na przykład na nieco tańsze piwo z lokalnego browaru. Oddanie butelki do skupu to już nie jest relikt przeszłości. Teraz to świadoma, odpowiedzialna decyzja, która realnie wpływa na jakość naszego środowiska a przy okazji – dodatnio wpływa na zawartość naszego portfela